Rotační podavač - turniket 260 a 360

Rotační podavače ve standardním provedení slouží k dopravě (případně dávkování) sypkých, nelepivých materiálů. Dopravovaný materiál vstupuje do rotačního podavače otvorem v horní přírubě do prostoru otáčejícího se rotoru, jímž je dopravován do spodní části podavače. Odtud vypadává otvorem ve spodní přírubě ven.

Technický popis

Rotační podavač se skládá z tělesa, rotoru a pohonu. Pohon tvoří převodovka s elektromotorem. Těleso rotačního podavače tvoří skříň válcového tvaru a je opatřeno v horní části vstupní a v dolní části výstupní přírubou. Na bocích tělesa jsou víka s valivými ložisky. Převodovka je nasunuta na delší konec hřídele rotoru. Rotor rotační klapky je zatěsněn z vnější strany gufery a z vnitřní strany filcovými těsnícími kroužky. Těsnění rotoru vůči tělesu je řešeno pomocí těsnících lamel. Lamely jsou buď z polytanu nebo z protkávané gumy - v závislosti na tepelném zatížení celé rotační klapky. Těsnící lamely jsou k přepážkám tělesa rotoru přišroubovány a jsou v případě opotřebení vyměnitelné. Těleso rotačního podavače je z jedné strany vybaveno montážní čistící brankou, která slouží k vyčištění rotačního podavače v případě jeho ucpání.

Povrchová úprava

Standardně je rotační podavač opatřen nátěrem - uvnitř syntetickým základním nátěrem, vně základním a vrchním nátěrem. Nenatřené funkční plochy jsou nakonzervovány tukem.

Rotační podavač

Technické parametry

Standardní provedení elektroinstalace 400/230V, 50Hz (jiné provedení dle specifikace v objednávce), nastavení tepelné ochrany na jmenovitý proud elektromotoru. Teplota okolí rotačního podavače nesmí přesáhnout 40 °C. Směr otáčení rotoru rotačního podavače je značen na povrchu rotačního podavače šipkou. Všechny kovové díly jsou vyrobeny z materiálu třídy 11, těsnící lišty jsou z polytanu nebo z tkané gumy -v závislosti na tepelném zatížení celé rotační klapky a na teplotě přepravovaného materiálu.

RP260

Instalovaný výkon0,37 kW
Otáčky n11370 / min
Frekvence50 Hz
Krytí55
Napětí230 / 400 V
Průměr rotoru260 mm
Výkon5 m3 / hod (suchá pilina)

RP360

Instalovaný výkon2,2 kW
Otáčky n11440 / min
Frekvence50 Hz
Krytí55
Napětí230 / 400 V
Průměr rotoru360 mm
Výkon12 m3 / hod (suchá pilina)