Malokapacitní peletovací linky

Odeslat poptávku

Základní údaje

Nabízíme malokapacitní peletovací linku české výroby s garantovaným výkonem 200 kg/hod. Podmínkou vzniku kvalitních pelet je vstupní vlhkost suroviny (pilina, hoblina, rašelina, ...) v rozmezí 13 – 15%. Předností malokapacitní linky je nenáročná obslužnost a minimální nároky na výrobní prostor. Záměrem vývoje byla cenová a kapacitní dostupnost pro drobné zemědělské, dřevařské a truhlářské provozy.Konstrukce peletovací linky umožňuje snadnou manipulaci a přepravu.

Výkon linky200 kg / hod.
Minimální instalovaný příkon18,5 kW
Koeficient provozu0,80
Napájecí zdroj40A C - 63A C, třífázový elektroměr
Vstupní surovinačistá pilina, hoblina, rašelina
Vlhkost suroviny13 - 15 %
Rozměry (délka x šířka x výška)4,5 m x 1,8 m x 2,4 m
Hmotnost1300 kg
Výrobní objekt (délka x šířka x výška)8 m, 4 m, 2,7 m
Obsluha1 osoba
Průměr pelet6 mm
Hlučnost74 dB(A)

Příjem suroviny

Příjem piliny do zásobníku je v základní sestavě řešen ručně. Vybírací rotační systém (0,55 kW) v zásobníku zabrání klembování suroviny a umožní jeho úplné vyprázdnění. Ze zásobníku surovina propadne do trubkového šnekového dopravníku ∅ 150 mm (0.75 kW), který je řízen frekvenčním měničem. Šnekovým dopravníkem se surovina přepraví na vibrační dávkovač, který je vybaven magnetickým separátorem pro odstranění všech kovových příměsí před vstupem do prstencového granulátoru.

Příjem suroviny
Lisování

Lisování suroviny

Vlivem frekvenčního měniče je surovina plynule dávkována do lisovacího ústrojí prstencového granulátoru PR15 (hlavní motor 15 kW). Převodovka granulátoru je napuštěna syntetickým olejem jako celoživotní náplň (cca 20 000 hod.) Lisovací ústrojí je bezzáběhové a je vyrobeno z kvalitních zušlechtěných materiálů. Prstencový granulátor je vybaven základní hrubou separací odrolu od hotových pelet. Výrobce nedoporučuje reverzní chod granulátoru!

Chlazení pelet

Z prstencového granulátoru PR15 hotové pelety vstupují do chladiče. Ve střední části chladiče je kapacitní čidlo, které spolu s elektronikou v rozvaděči technologie řídí celý proces chlazení pelet. Chladič je vybaven roštem s pneumatickým pístem, který otevírá a zavírá chladič. Při otevření chladiče se dávky hotových pelet cyklicky vypouští do spodní násypky.

Chlazení
Balení

Balení pelet

Pod násypkou chladiče je umístěn pásový dopravník 2,5 m (1,1 kW) pro odvádění pelet do zvoleného obalu uchyceného v podpěrném stojanu. Teplý vzduch je přes ventilátor hnán do koncové aspirace, která odvádí horký vzduch z technologie.

Elektrozařízení

Elektrorozvaděč slouží k řízení a ovládání linky. Obsahuje ovládací prvky všech motorů v technologii, včetně ampérmetru s regulací zatížení granulátoru. Mimo rámec automatického chodu lze samostatně ovládat výsyp chladícího zařízení a pásový dopravník. Signalizační kontrolky informují o chodunebo případné poruše granulace.

Kusové dřevo

Přeprava a montáž

Nakládku lze uskutečnit vysokozdvižným vozíkem nebo vozidlem s hydraulickou rukou. Pro tento účel je rám linky opatřen oky pro manipulaci. Technologie bude připravena pro přepravu ve dvousamostatných nákladových kusech. První část linky má přepravní rozměry 4,5 m x 1,8 m x 2,4 m, druhý kus (aspirace) je v rozloženém stavu připevněn k EUR paletě o rozměru 120 cm x 80 cm.U koncového zákazníka dojde ke kompletaci obou kusů, ukotvení technologie ve čtyřech bodech k betonové podlaze, seřízení a proškolení obsluhy. Elektrospecialista připojí technologii k hlavnímu přívodu elektrické energie.Pro oblast Ukrajiny je tato činnost vykonávánanaší místní servisní organizací.

Certifikáty

Certifikát
Certifikát
Certifikát

Seznam zařízení

Malá linka
ZařízeníkW
1. Zásobník s vybíracím rotačním systémem 0,5 m30,55
2. Dávkovací šnek ∅ 150 mm s frekvenčním měničem0,75
3. Vibrační dávkovač s magnetickým separátorem0,025
4. Granulátor prstencový PR1515
5. Box odrolu pelet 10 l
6. Chladič s pneumatickým pístem, kompresor0,45
7. Aspirace se dvěma ventilátory0,25
8. Pásový dopravník 2,5 m1,1
9. Stojan na balení do pytlů
10. Elektroinstalace s ovládáním

Poptávka