O nás

Jsme privátní českou firmou, která se zabývá komplexním využitím obnovitelných zdrojů energie již od roku 1996. Společnost Pelletia-cz spol. s r.o. sídlí ve vlastním areálu ve Výravě (13 km od Hradce Králové). Pod značkou PELLETIA dodáváme vhodné technologie na zpracování biomasy (dřevní piliny, štěpky, kulatiny, rašeliny, kukuřice, slunečnice, slámy a dalších energetických rostlin) do tvaru pelet. Naší hlavní činností je výroba a montáž velkokapacitních peletovacích linek a nově i malokapacitních peletovacích linek. Vybraná zařízení peletovacích linek včetně náhradních dílů dodáváme také samostatně. Mezi naše vedlejší činnosti patří obchod s peletami určenými pro centrální i lokální zdroje vytápění. Cílem naší společnosti je dodávat a dále vyvíjet spolehlivá zařízení pro zpracování biomasy.

Naše historie

2015 - Výroba malokapacitních linek na pelety

Malokapacitní linka na pelety PELLETIA ML 200

Na základě četných poptávek regionálních zemědělských a dřevařských provozů jsme vyvinuli malokapacitní peletovací linku pro zpracování biomasy do tvaru pelet o výkonu 200 kg / hod. Tento typ peletovací linky není náročný na obsluhu a výrobní prostor. Výhodou je i cenová dostupnost pro drobné podnikatele a živnostníky.

2004 – Výroba kotlů

Kotel PELLETIA Ling 25

V roce 2004 jsme uvedli do provozu kotle s automatickým podáváním pelet v několika výkonových řadách, abychom poskytli kompletní nabídku produktů svým zákazníkům.

2003 – Prodej pelet

Pelety

Prodejem technologických linek jsme si vybudovali síť dodavatelů pelet pro celoroční odběry. Technický dohled nad těmito provozy nám přinesl bohaté zkušenosti pro další vývoj.

1998 – Výroba peletovacích linek

Peletovací linka

Od roku 1998 se zaměřujeme převážně na vývoj peletovacích linek. Hlavním důvodem bylo nahradit sezonní brikety celoročním palivem s širším rozsahem využití. Postupně jsme navyšovali výkon peletizačních linek a modernizovali jednotlivé výrobní sekce, až k plné automatizaci celé technologie.

1997 – Oprava strojů

Granulátor

Z kapacitních důvodů jsme nejčastěji využívali repasovaná zařízení z původních technologií - mlýnských strojů. Na trhu však začaly převažovat poptávky po nových zařízeních a proto jsme zahájili jejich vlastní výrobu.

1996 - Výroba briket

Výrobní závod

Historie našeho podnikání započala v roce 1996 výrobou kulatých briket o průměru 90 mm. Později jsme se rozhodli využít nově získané zkušenosti s provozem vlastní briketovací linky k vývoji a následné výrobě technologických celků.